fpar.pl - zdobądź wiedzę, wybierz firmę

Szyby hartowane

Mateusz Pawłowski 2019-06-11 0 komentarzy
Szyby hartowane

Dlaczego poza walorami dekoracyjnymi i asekuracyjnymi jest to tak bardzo ceniony produkt? Prawdopodobnie chodzi także o jego niezwykłą wytrzymałość nie tylko na oddziaływanie różnych naprężeń czy mechaniczne uszkodzenia, ale także o wytrzymałość na nagłe zmiany temperatur. Bardzo ważną cechą tego produktu jest także to, że w razie uszkodzenia rozpada się na milion kawałeczków, które mają tępe krawędzie, zatem nikomu nie wyrządza szkody.

Standardowe i na wymiar szyby hartowane produkuje przedsiębiorstwo ze strony glas-tech.pl, oddając w ręce swoich klientów materiał najlepszy jakościowo, wolny od jakichkolwiek wad. Zdarzało się, że w szkle mogła znajdować się niewielka ilość siarczku niklu, której efektem było samoistne pęknięcie tafli, jednak producent skutecznie wyeliminował ten problem, poddając tafle szklane specjalnemu hartowaniu usuwającemu wspomniany związek chemiczny. Polega ono na odpowiednim wygrzewaniu szkła podczas procesu hartowania. Dzięki temu zabiegowi nawet konstrukcje nośne, takie jak stropy szklane, mogą być bezpieczne.

W firmie ze Swarzędza można zamówić różniej wielkości tafle szklane o grubości od 3 do 19 mm. Wielu klientów zamawia szkło hartowane zdobione na przykład:

  • szlifowaniem
  • sitodrukiem ceramicznym,
  • emalią ceramiczną,

lub mające otwory montażowe, a w takich przypadkach zdobienia i otwory należy wykonać już przed hartowaniem, dlatego zamawiając takie szkło, należy o tym fakcie pamiętać.

Przedsiębiorstwo to współpracuje z wieloma biurami architektonicznymi, inwestorami i różnego typu zakładami produkcyjnymi, które chętnie z nim kooperują ze względu na doskonałą jakość szkła, a także rzetelność w dotrzymywaniu terminów. Jest to firma zajmująca się obróbką każdego rodzaju szkła dzięki temu, że dysponuje doskonałym parkiem maszynowym i świetną załogą.

Skomentuj wpis jeżeli artykuł przypadł Ci do gustu...