fpar.pl - zdobądź wiedzę, wybierz firmę

Regulatory solarne - jaki dostawca?

Julian Sobczak 2022-09-21 0 komentarzy
Regulatory solarne - jaki dostawca?

Odpowiednio dobrany inwerter to niezwykle ważny element każdego systemu wykorzystującego odnawialne źródła energii. Montując go, eliminuje się w znacznym stopniu ryzyko powstawania niebezpiecznych przepięć, a tym samym chroni całą instalację przed pożarem. Koszt takiego urządzenia, w porównaniu z jego przydatnością, jest niewielki. W ofercie dostępnej na stronie internetowej inerge.pl można znaleźć wysokojakościowe regulatory solarne, dostępne w niewygórowanych cenach.

Proponowane  modele łatwo dopasować do posiadanego systemu OZE. Są niewielkich rozmiarów, powstają z wytrzymałych, odpornych na warunki atmosferyczne materiałów. Ich przyłącz jest bardzo prosty, a kalibracja intuicyjna. Większość przedstawionych pod podanym linkiem inwerterów posiada kilkunastomiesięczną gwarancję producenta. Zastosowane w nich technologie pozwalają na bieżące monitorowanie przepływu prądu i szybką reakcję na jakiekolwiek nieprawidłowości. 

Regulator, aby spełniał oczekiwania, powinien być przede wszystkim kompatybilny z akumulatorem. Warto zwrócić uwagę na odpowiedni dobór tych elementów, decydując się na złożenie zamówienia. Jeśli nie ma się pewności, który model będzie właściwy, zawsze można skorzystać z pomocy dostawcy. Jego kadra chętnie świadczy usługi doradcze,  jeśli tylko zachodzi taka potrzeba. 

Skomentuj wpis jeżeli artykuł przypadł Ci do gustu...