fpar.pl - zdobądź wiedzę, wybierz firmę

Prawnik rozwody gdynia

Mateusz Pawłowski 2020-07-06 0 komentarzy
Prawnik rozwody gdynia

Kiedy małżonkowie decydują się na wniesienie sprawy rozwodowej, mają do wyboru kilka różnych opcji – mogą ją załatwić polubownie, czyli za porozumieniem stron, lub zdecydować o winie żony czy męża, która doprowadziła do rozpadu małżeństwa, mogą skorzystać z pomocy adwokata lub samodzielnie przygotować się do procesu. Niekiedy występują jednak takie okoliczności, które utrudniają szybkie zakończenie związku. Czasem jest to brak porozumienia w kwestii opieki nad dziećmi, niezgodność co do podziału majątku czy oczekiwanie jednej ze stron na zadośćuczynienie pewnym krzywdom poniesionym przez nią w trakcie trwania małżeństwa.

W tych bardziej skomplikowanych przypadkach najlepsza jest pomoc adwokata rozwodowego, to znaczy specjalizującego się w prawie rodzinnym, szczególnie w przygotowywaniu i prowadzeniu rozwodów. Wiedza i doświadczenie pozwalają mu na sprawne działanie, szybkie załatwienie niezbędnych formalności i efektywne reprezentowanie klienta przed sądem. Szukając odpowiedniego prawnika, warto kierować się właśnie tym, jaką dziedziną zajmuje się najczęściej. Dobrze jest także zasięgnąć opinii na jego temat.

Zajmujący się w Gdyni rozwodami prawnik przyjmuje klientów w Kancelarii Adwokackiej Tomasz Janik. Zgłaszające się tam osoby mogą liczyć na pełen profesjonalizm, ale też na odpowiednie wyczucie i podejście ze zrozumieniem nawet do bardzo trudnych kwestii. Aby proces rozwodowy przebiegał bez dodatkowego, niepotrzebnego stresu, prawnik analizuje wszystkie możliwe scenariusze i wybiera ten najkorzystniejszy dla klienta. Zawsze też za priorytet brane jest dobro dzieci, adwokaci dokładają starań, by nie angażować ich w sprawę. Kwestie majątkowe mogą być rozpatrzone na tej samej rozprawie co rozwód lub w osobnym postępowaniu.

Skomentuj wpis jeżeli artykuł przypadł Ci do gustu...