fpar.pl - zdobądź wiedzę, wybierz firmę

podział majątku w stolicy Polski

Agnieszka Wasilewska 2019-05-28 0 komentarzy
podział majątku w stolicy Polski

Każdego roku wiele małżeństw rozpada się. Powody mogą być różne, jednak każdy z nich szczegółowo rozważa sąd, zwłaszcza w przypadku konieczności orzekania o winie. Taka sytuacja wiąże się z wieloma nerwowymi momentami i mnóstwem formalności, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnej kancelarii adwokackiej, która pomoże przez to przebrnąć. Jednym z elementów rozpadu małżeństwa jest między innymi dzielenie wspólnego dobytku, co niejednokrotnie daje wiele powodów do sprzeczności i dalszych sporów. Doświadczony adwokat pomoże w jak najłatwiejszym dojściu do porozumienia.

Podział wspólnego dobytku może nastąpić jedynie wraz z ustaniem małżeńskiej wspólności majątkowej. Może dojść do tego po unieważnieniu małżeństwa lub śmierci jednego z małżonków. Dzielenie majątku jest możliwe także w sytuacjach takich jak:

- zawarcie intercyzy przez współmałżonków,

- ogłoszenie upadłości jednego z małżonków,

- ubezwłasnowolnienie jednej ze stron,

- sądowe ustanowienie rozdzielności majątkowej,

- orzeczenie rozwodu lub separacji.

Podział majątku w Warszawie bez wątpienia ułatwi doświadczony prawnik, właściciel kancelarii prosterozwody.pl, który od wielu lat specjalizuje się między innymi w sprawach rodzinnych. Ma bardzo duże doświadczenie i ogromną skuteczność w prowadzonych rozprawach. Ponadto, cieszy się bardzo dużym zaufaniem wśród swoich klientów, głównie dzięki ogromnemu zrozumieniu, empatii i umiejętności słuchania. Kancelaria znajduje się w samym centrum stolicy Polski, co znacznie ułatwia możliwość zorganizowania osobistego spotkania, celem skonsultowania swojej sprawy.

Skomentuj wpis jeżeli artykuł przypadł Ci do gustu...