fpar.pl - zdobądź wiedzę, wybierz firmę

Nowoczesne roboty autonomiczne w magazynach

Agnieszka Wasilewska 2022-02-05 0 komentarzy
Nowoczesne roboty autonomiczne w magazynach

Nowoczesne roboty wyposażono w szereg przydatnych funkcji usprawniających pracę firmy. Wykonują one różnego rodzaju zadania związane między innymi z transportem ciężkich ładunków na niewielkie odległości. Z tego względu stanowią alternatywę dla wózków widłowych. Ich atutem jest brak konieczności sterowania przez operatora, który może w tym czasie zająć się innymi obowiązkami. Roboty autonomiczneporuszają się jedynie w obrębie określonej trasy. Wyznacza się ją specjalnymi pasami magnetycznymi umieszczanymi na ziemi.

Ciekawym przykładem takich urządzeń są wózki AGV służące nie tylko do przewozu towarów, ale też ciągnięcia przyczep. Nie są one w stanie samodzielnie omijać przeszkód, dlatego trzeba zapewnić im odpowiedni tor jazdy. Kontrolowanie dróg, po jakich poruszają się opisywane sprzęty, jest proste, ponieważ czynność ta wymaga jedynie używania skanerów. Zwiększają one elastyczność przedsiębiorstwa, w jakim są wykorzystywane i rzadko ulegają awariom. Mogą pracować przez długie godziny, dzięki czemu wyręczają pracowników w przenoszeniu ciężkich rzeczy.

Pomoc w doborze najlepszych robotów i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań zapewniają przedstawiciele IBCS. Firma ta specjalizuje się w innowacyjnych technologiach, których celem jest odciążenie personelu i zwiększenie konkurencyjności. Proponuje ona zarówno proste, jak i zaawansowane technologicznie systemy sprawdzające się w halach magazynowych, centrach logistycznych czy fabrykach. Posiadają one czujniki oraz sensory i zapewniają bezpieczeństwo pracy.

Skomentuj wpis jeżeli artykuł przypadł Ci do gustu...