fpar.pl - zdobądź wiedzę, wybierz firmę

Naturalne świecie - dlaczego warto je mieć?

Milena Król 2022-10-17 0 komentarzy
Naturalne świecie - dlaczego warto je mieć?

Parafina jest substancją pochodną ropy naftowej i bywa wykorzystywana w przemyśle kosmetycznym oraz przy produkcji świec. Niestety w trakcie spalania uwalnia do atmosfery formaldehyd, benzen oraz inne szkodliwe substancje, mające negatywny wpływ na zdrowie i środowisko. Jest to główny powód, dla którego rosnącą popularnością cieszą się świece naturalne, przykładowo z wosku sojowego lub rzepakowego, zawierające olejki eteryczne o różnych zapachach. To bezpieczne produkty gwarantujące długie spalanie i niewielkie ryzyko pojawiania się sadzy na ścianach lub meblach.

Dodatki, o jakich mowa, nie przyczyniają się do zawrotów głowy, obrzęku krtani i innych dolegliwości. Zamiast tego poprawiają samopoczucie lokatorów i sprzyjają relaksowi. Dzięki nim można stworzyć przytulną atmosferę w mieszkaniu lub domu, kojarzącą się z rodzinnym ciepłem. Występują one w wielu wariantach kolorystycznych i prezentują się bardzo estetycznie, co sprawia, że z łatwością wpasowują się w każdy styl aranżacyjny.

Ciekawą propozycją są świece bazujące na wosku rzepakowym, które można zamówić w internetowym sklepie NihilNovi Studio. Jest to firma zajmująca się sprzedażą ręcznie robionych dodatków w niewygórowanych cenach, polecanych przez szeroką grupę klientów. To idealna propozycja dla osób ceniących sobie naturalne materiały, wolne od toksycznych substancji oraz produkty pochodzenia roślinnego, które są biodegradowalne. Palą się one czystym oraz jasnym płomieniem, bez trudu przewodzą zapachy i nie są testowane na zwierzętach.

Skomentuj wpis jeżeli artykuł przypadł Ci do gustu...