fpar.pl - zdobądź wiedzę, wybierz firmę

Laserowe wycinanie w metalu

Milena Król 2019-12-15 0 komentarzy
Laserowe wycinanie w metalu

Obróbka stali nie jest łatwym procesem. Wymaga ona dysponowania specjalistycznym sprzętem, który zapewni dokładność i powtarzalność. Jest to niezwykle istotne szczególnie w przypadku branży produkcyjnej. Przemysł tego typu wiąże się z koniecznością tworzenia dokładnie takich samych elementów. Chodzi zarówno o kształty, jak i rozmiary oraz rodzaje powstających kantów i strukturę powierzchni. Warto zatem dobrze przemyśleć dobór metody, którą zastosuje się do otrzymania oczekiwanej formy z danego surowca. W ostatnich latach największą popularnością cieszy się laserowe wycinanie w metalu. Działanie takie jest bardzo skuteczne i pozwala na szybkie ukończenie pracy. 

Usługi tego typu świadczy uznana firma BR Technology S.C. To doświadczone przedsiębiorstwo, które zdobywa same pozytywne opinie klientów. Doceniają oni przede wszystkim dostarczanie kontrahentom idealnych produktów. Skąd bierze się taka perfekcja? Pracownicy wykonują obróbkę metali przy zastosowaniu urządzeń emitujących wiązkę laserową wzbogaconą o CO2. Na czym polegają zalety tego narzędzia? 

Umożliwia ono bardzo szybkie wykonywanie zadań, co przekłada się na krótki czas oczekiwania na realizację zamówienia. Jednak to nie ten aspekt należy do największych plusów. Stosowanie takiej techniki stanowi gwarancję uzyskania idealnie gładkiego elementu o równych kantach. Co ważne, nie wymaga on wykonywania innych czynności, które nadałyby krawędziom oczekiwanej formy. Cięcie laserem jest bardzo precyzyjne. Kolejnym atutem jest marnowanie znacznie mniejszej ilości materiału niż ma to miejsce w przypadku pracy z innymi surowcami. Chodzi o to, że powstająca szczelina jest cienka i pozostające kawałki nadają się jeszcze do wykorzystania. Jest to zatem metoda pozwalająca na optymalizację kosztów. 

Skomentuj wpis jeżeli artykuł przypadł Ci do gustu...