fpar.pl - zdobądź wiedzę, wybierz firmę

Czym jest flanela?

Gustaw Szewczyk 2022-08-14 0 komentarzy
Czym jest flanela?

Materiały flanelowe odznaczają się obecnością okrywy runowej, czyli niewielkich i cienkich włosków znajdujących się na powierzchni. Dzięki nim są one przyjemne w dotyku i miękkie, przez co nie podrażniają skóry i sprawdzają się wśród alergików. Flanela przez długi czas zachowuje swój kształt, a to za sprawą wykorzystania płóciennego splotu i jest użytkowana chętnie jesienią oraz zimą. Produkt ten cieszy się sporym zainteresowaniem nie od dziś. Nabywają go producenci ubrań, dodatków tekstylnych do domu oraz osoby szyjące hobbystycznie. Tego typu artykuły udostępniono na witrynie sklepantex.pl. Należy ona do internetowego sklepu, proponującego materiały nienagannej jakości w różnych wariantach kolorystycznych oraz wzorach.

Tkanina, jaką jest flanela, jest polecana ze względu na szerokie zastosowanie. To właśnie z niej produkuje się koszule codziennego użytku, prześcieradła oraz bluzy. Stanowi ona częsty wybór wśród producentów męskich, damskich i dziecięcych piżam, które są łatwe w utrzymaniu w czystości. Co ciekawe, z flaneli wytwarza się także pieluchy wielokrotnego użytku, znajdujące zastosowanie wśród osób zainteresowanych tematyką ekologii. Do ich atutów zalicza się możliwość prania w pralce oraz krótki czas schnięcia.

Na pieluchy flanelowe składają się naturalne materiały, które nie podrażniają delikatnej skóry dziecka. Nabywcy wybierają spośród modeli białych lub kolorowych, które stworzono przy użyciu bezpiecznych oraz trwałych barwników. Z flaneli szyje się także dziecięce otulacze, będące alternatywą dla zwykłych koców. Przydają się one w warunkach domowych, na spacerach oraz wyjazdach. Powstały z myślą o noworodkach oraz nieco starszych dzieciach i występują w różnych grubościach.

Skomentuj wpis jeżeli artykuł przypadł Ci do gustu...