fpar.pl - zdobądź wiedzę, wybierz firmę

Czy pewność siebie można zbudować?

Karolina Kaźmierczak 2022-09-23 0 komentarzy
Czy pewność siebie można zbudować?

Zagadnienie to jest niezwykle skomplikowane. Często pewne siebie są osoby, które teoretycznie nie mają do tego wielkich podstaw, bo ani nie wyglądają oszałamiająco, ani też nie są specjalistami w jakichś dziedzinach. Bywa też odwrotnie - osoby, które mają wszystko, zachwycają innych swymi zaletami na różnych polach, wcale nie czują się pewne siebie. W tym pierwszym przypadku można cieszyć się z posiadania wielkiego skarbu, oddającego nieocenione zasługi, w drugim zaś - nierzadko marnuje się swoje szanse, nie wykorzystuje potencjału, żywi niczym nieuzasadnione kompleksy i po prostu zatruwa się swoje życie. Kiedy zatem nie można powiedzieć o sobie, że jest się pewnym siebie, warto dowiedzieć się, jak to zmienić - gdyż jest to możliwe!

Kluczowe znaczenie dla tego, czy ma się pewność siebie, czy nie, ma wychowanie. Jeśli człowiek był dowartościowany przez rodziców, wyrośnie na osobę pewną siebie i przekonaną o własnej wartości. Nieustannie krytykowane dziecko zaś, czujące, że jest nie dość dobre, będzie zmagać się w przyszłości z zaniżonym poczuciem własnej wartości. Jak jednak na stronie ogrodprzemian.pl przekonuje doświadczona trenerka kobiet, pewności siebie można się nauczyć. Jak to zrobić? O tym także można przeczytać. Warto wdrożyć w życie zasady, jakie coach prezentuje, a jeśli to okaże się za mało albo jeśli samoocena jest bardzo niska można skorzystać osobiście z jej pomocy, między innymi umawiając się na konsultację. Warto się na to zdecydować, gdyż pewny siebie człowiek zmierza po swoje, nie boi się walczyć o swoje dobro, nie lęka się porażki, a jeśli ją poniesie, szybko się po niej podnosi.

Poza tym warto pamiętać, że pewność siebie jest niezwykle pociągająca dla płci przeciwnej. Wykazujące ją osoby są znacznie atrakcyjniejsze dla potencjalnych partnerów.

Skomentuj wpis jeżeli artykuł przypadł Ci do gustu...